PFRON 2019/2020

realizowany z środków PFRON

Archiwum

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

 

Sponsorzy

Hosting sponsoruje Kei.pl

Interaktywna Agencja Reklamowa

Nasz profil na Facebook     Nasz profil na NK.PL

 

 Polecamy

 

Projekt realizowany z środków PFRON

Rozpoczęcie 1.04.2018 do 31.03.2019.

Nabór uczestników odbywa się w ośrodkach realizacji czyli Przedszkole Specjalne nr 1 w Łodzi, Przedszkole Miejskie z grupami integracyjnymi nr 3 w Zgierzu, S.O.S.W w Turku oraz Zespole Szkół Specjalnych w Zabrzu. Uczestnicy od 1.04.2018 do 31.03.2019 uczestniczą w 80 godzinach zajęciach dogoterapii. Zajęcia prowadzone są przez 2 osobowe zespoły i dwa psy dla każdej z 9 osobowych grup podopiecznych. Celem zajęć jest usprawnić motorykę psychikę i pracę w zespole. Pierwszy okres ma na celu przełamanie ograniczeń w kontakcie z psami oraz wytworzenie chęci współpracy. 

20.05.2018 - zakończyliśmy  pierwszy okres, przygotowujemy podopiecznych do zajęć w plenerze i przerwy wakacyjnej. Dokumentacja fotograficzna jest na bieżąco umieszczana  w zakładkach w/w placówek. 

Czerwiec kończymy pierwszy etap i przygotowujemy się do wakacji oraz wypadów do lasu.

Uczymy się zachowań w lesie i podczas spacerów za miastem.

 Wrzesień, wreszcie powracamy do zajęć, wszyscy jesteśmy stęsknieni.

Fajnie że przedłużyła  się letnia pogoda, możemy pospacerować po ulicach a nasi psi terapeuci uczą nas jak zachowywać się na ulicach i przejściach. Czy uwierzycie że nasze czworonożni przyjaciele bez komendy nie wchodzą na ulice, nie przebiegają na drugą stronę i potrafią nie wchodzić pod nogi( jak one to robią, nie mamy pojęcia).

Już grudzień, mikołajki i święta za pasem. Może w tym roku będzie kulig jak śnieg dopisze. Zdjęcia z psimi Mikołajami będą ozdobą na komodach i ścianach. Koniec drugiego etapu, jak szybko to poleciało, ale ile ciekawych rzeczy się nauczyliśmy( zaczynamy myśleć o marcu o to koniec zajęć, może PFRON pozwoli nam kontynuować w przyszłym roku, trzymamy kciuki). 

Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku

dla wszystkich podopiecznych ich rodzin i znajomych. Dla wszystkich po prostu.

Styczeń, i wracamy po przerwie. Czekamy na ferie z mieszanymi uczuciami, wyjechało by się ale szkoda przerwy w zajęciach.

No i przyszedł marzec (niestety), podsumowaliśmy caluśki rok i przypomnieliśmy sobie co trudniejsze zajęcia. Było super, zbieramy się do pisania pisma do PFRON-u  o przyszły rok , psiaki po prostu muszą do nas przyjeżdżać. Tyle się nauczyliśmy a najcięższe ćwiczenia z nimi to bułka z masłem, powtarzając za klasykiem jak tu żyć ( bez nich). 

My także dołożymy wszelkich starań aby kolejny rok z wami spędzić, to obiecujemy.( Jak tu żyć bez was).  

 
© 2013 Fundacja Ama Canem | Beyzi - KOKOBA