PFRON 2019/2020

realizowany z środków PFRON

Archiwum

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

 

Sponsorzy

Hosting sponsoruje Kei.pl

Interaktywna Agencja Reklamowa

Nasz profil na Facebook     Nasz profil na NK.PL

 

 Polecamy

 

Projekt realizowany z środków PFRON

Rozpoczęcie 1.04.2019 do 31.03.2020.

Nabór uczestników odbywa się w ośrodkach realizacji czyli Przedszkole Specjalne nr 1 w Łodzi, Przedszkole Miejskie z grupami integracyjnymi nr 3 w Zgierzu, S.O.S.W w Turku,Centrum Wspierania Rozwoju Małego Dziecka w Andrychowie oraz Zespole Szkół Specjalnych w Zabrzu. Uczestnicy od 1.04.2019 do 31.03.2020 uczestniczą w 80 godzinach zajęciach dogoterapii. Zajęcia prowadzone są przez 2 osobowe zespoły i dwa psy dla każdej z 9 osobowych grup podopiecznych. Celem zajęć jest usprawnić motorykę psychikę i pracę w zespole. Pierwszy okres ma na celu przełamanie ograniczeń w kontakcie z psami oraz wytworzenie chęci współpracy. 

10.05.2019 - zakończyliśmy  pierwszy okres, przygotowujemy podopiecznych do zajęć w plenerze i przerwy wakacyjnej. 13.05 zaczynamy spacery w plenerze, w tym okresie dzieci gotowe już były do kontrolowanej współpracy.

23.06.2019 - Pierwszy okres za nami, dzięki ładnej pogodzie spacery połączyliśmy z przygotowaniem do wakacji i spacerów po lesie. Nasi psi terapeuci pokazali jak zachowujemy się na ulicy, zawsze zatrzymujemy się przed ulicą i rozglądamy, nie przebiegamy przez ulicę(choć w psim przypadku po drugiej stronie jest kudłaty przyjaciel). Oraz mało zwracany sposób poruszania się prawą stroną , o czym często zapominamy a jest istotne do bezkolizyjnego poruszania się.Dokumentacja fotograficzna jest na bieżąco umieszczana  w zakładkach w/w  placówek. 

 

 
© 2013 Fundacja Ama Canem | Beyzi - KOKOBA