Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

 

Sponsorzy

Hosting sponsoruje Kei.pl

 

Nasz profil na Facebook     Nasz profil na NK.PL

 

 Polecamy

 

W dniu 5 listopada 2015 roku do Przedszkola Miejskiego nr 117 w Łodzi przy ul. Kadłubka zawitali niezwykle mili goście : psy - terapeuci oraz ich opiekunowie z fundacji Ama Canem. Fibi i Dub podbiły serca wszystkich dzieciaków. Śmiechom i zabawom nie było końca. Cały personel  ma nadzieję, że nie były to ostatnie odwiedziny i że spotkania z przedstawicielami fundacji wejdą na stałe do harmonogramu imprez. Bardzo dziękujemy za tę lekcję odpowiedzialności i kształtowania pozytywnego stosunku do zwierząt. Pozdrawiamy.

Nauczyciel PM 117 Jadwiga Klapiak

 Zapraszamy do galerii zdjęć.

W tym tygodniu w słoneczny ale już jesienny ranek przyjechali do nas Terapeuci z Fundacji Ama -Canem. Po raz kolejny do naszego przedszkola przywieźli niezwykłych gości- psich terapeutów Argo i Drage. Dzieci w trakcie zajęć miały możliwość stopniowego oswajania się ze zwierzętami. Najpierw je obserwowały, a później oswajały się z nimi, głaszcząc i przytulając się do nich. Dzieci na zajęciach dowiedziały się jak należy postępować w kontaktach z obcym psem. Nauczyły się bezpiecznych zachowań. Miały możliwość zabawy z nimi. Przedszkolaki zostały też poinstruowane jak należy się psem opiekować, jakie ma zwyczaje i nawyki. Jestem przekonana, że wizyta psich terapeutów dała możliwość zbudowania zaufania i przezwyciężenia ewentualnych lęków u dzieci. Wszystkie dzieci były zachwycone wizytą tak dostojnych gości. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty.

Nauczyciel Przedszkola Miejskiego Nr 235 w Łodzi Adrianna Mycka-Sobieraj

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kolejny rok na Łęczyckim Hubertusie i miłe zaskoczenie. Za lata współpracy zostaliśmy przez starostę Łęczyckiego uhonorowani okolicznościowym odznaczeniem. Zawsze w Łęczycy jest bardzo sympatycznie, ale w tym roku było super sympatycznie, przecież nie co dzień otrzymuje się odznaczenia z rąk Starosty.

 Zapraszamy do galerii zdjęć.

Na zaproszenie hospicjum wsparliśmy imprezę rodzinną w hospicjum. Mam nadzieję że przerodzi się to w stałą współpracę, bo my bawiliśmy się super.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

„Psiejsko – Czarodziejsko” czyli DOGOTERAPIA w  Przedszkolu Nr 3 - integracyjnym z oddziałami specjalnymi w Zgierzu w roku szkolnym 2014/2015)

Już od  10 lat spotykamy się z kochanymi psami i ich przewodnikami z Fundacji „Ama Canem” na cyklicznych zajęciach dogoterapii na spotkaniach pod hasłem „Bezpieczny kontakt ze zwierzętami” (grupy ogólnorozwojowe), specjalistycznych w grupach integracyjnych oraz imprez organizowanych przez kadrę przedszkola ( Pikniki,  Festyny Rodzinne i.t.p.)  Dlaczego, aż tyle ...? Dlatego, że widzimy pozytywne rezultaty wzajemnej współpracy. Za każdym razem są to spotkania pełne pasji, radości i optymizmu. Wszyscy oczekujemy gości: Alicji, Agatki, Tadeusza, Andrzeja z ich PSAMI : Draką, Argo, Malagą, Tuśką, Mafią, Dubem, Fabiolą, Lady, Riki , Koko i Brukselką, a wspólna zabawa przynosi nam mnóstwo radości i zabawy. Dzieci relaksują się, rozluźniają; pokonują lęki; uczą się współpracy w grupie. Doskonalą swoje umiejętności psychofizyczne, dowiadują się wielu nowych wiadomości. Czują się bezpieczne i bezgranicznie akceptowane; uczą się okazywania uczuć, bliskiego kontaktu i delikatności. Każde spotkanie to nowe informacje przekazywane w formie zabawy – kształcącej i rozwijającej. I o TO chodzi!!!!

    Korzystając z okazji, składamy serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i całej Kadry Przedszkola za możliwość współpracy i stwarzanie nam efektywnych warunków pracy.Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszych „Koordynatorek” wzajemnych spotkań – Kamili Plewki i Doroty Lalak.  Dziękujemy

Nauczyciel Kamila Plewka

Dogoterapeuta Tadeusz Rogalski

 Zapraszamy do galerii zdjęć.

zgierz piknik 2...
zgierz piknik 2015_2
zgierz piknik 2...
zgierz piknik 2015_3
zgierz piknik 2...
zgierz piknik 2015_4
zgierz piknik 2...
zgierz piknik 2015_5
zgierz piknik 2...
zgierz piknik 2015_6

Jak zwykle, wspaniała impreza w PSOUU w Aleksandrowie Łódzkim.

Zapraszamy do galerii zdjęć.     

psouu 2015_1
psouu 2015_1
psouu 2015_2
psouu 2015_2
psouu 2015_3
psouu 2015_3
psouu 2015_4
psouu 2015_4
psouu 2015_5
psouu 2015_5

Od lat Dzień Dogoterapii spędzamy pracowicie na zajęciach w placówkach oświatowo-wychowawczych. W tym roku na zaproszenie 25-go Liceum Ogólnokształcącego zakończyliśmy świętowanie właśnie tam. Choć była to gala podsumowująca konkurs „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom” to odbywała się w konwencji -"Pies w świecie . Dzień Dogoterapii". Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą galę.

Zapraszamy do galerii zdjęć     

 Wprawdzie przyjeżdżamy "TU" już trzy lata, ale pierwszy raz mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku kończącym rok przedszkolny. Nie byliśmy zaskoczeni nauczycielami, bo jak zwykle na kosmicznym poziomie przygotowali cała imprezę. Zaskoczyli nas  natomiast rodzice, nie znaliśmy większości ale na pewno będziemy już rozpoznawalni. Możliwość zobaczenia jak dogoterapia wpływa na ich pociechy i ile radości czerpią DZIECI z kontaktu, z "Psami Terapeutami" to było niezapomniane przeżycie. Dla wszystkich.

Zapraszamy do galerii zdjęć      

© 2013 Fundacja Ama Canem | Beyzi - KOKOBA