Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

 

Sponsorzy

Hosting sponsoruje Kei.pl

 

Nasz profil na Facebook     Nasz profil na NK.PL

 

 Polecamy

 

DDPON Rojna styczeń 2015

Argo i Draka - “Psi Terapeuci” z fundacji “Ama Canem” oraz ich Przewodnik, Tadeusz, kolejny raz odwiedzili dzieci w DDPON przy ul. Rojnej 18a. I tak się dzieje już od trzech lat. Systematycznie, raz w miesiącu są z nami.Podczas  styczniowych zajęć dzieci postanowiły sportretować Psa Terapeutę (choć nie tylko). Argo dzielnie pozował, a dzieci z zaangażowaniem rysowały. Efekty tej wspaniałej współpracy można podziwiać na zdjęciach. Teraz kolej na DRACZKĘ, która podczas tego spotkania pomagała Dzieciom w zabawach ruchowych.

  Dzieciaki już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.”

 

  Marcelina Nowicka, psycholog w DDPON.

 Zapraszamy do galerii zdjęć.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Tuszynie

17 lutego 2015r. naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – Wolontariusze z Psami Terapeutami, z Fundacji AMA CANEM, z Łodzi. Na co dzień pracują z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi, odwiedzają szpitale, ośrodki adaptacyjne itp.Każdą z siedmiu klas młodszych odwiedził Przewodnik z dwoma psami. Podczas godzinnych warsztatów dowiedzieliśmy się wiele na temat relacji człowiek – zwierzę. Poznaliśmy Psa jako Przyjaciela, Powiernika, Towarzysza zabaw, uświadomiliśmy sobie jak odpowiedzialne jest posiadanie psa oraz poznaliśmy zasady opiekowania się nim. Nauczyliśmy się też sposobów odpowiedniego zachowania w przypadku ataku ze strony psa. "Psi Terapeuci" były spokojne, przyjaźnie nastawione, mogliśmy je pogłaskać i poprzytulać się do nich. Każdy miał też okazję poczęstować psa smakołykiem przygotowanym przez ich opiekuna. Za te ciekawe zajęcia chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim Wolontariuszom a w szczególności "Psą Terapeutom".

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Tuszynie

W styczniu, po raz pierwszy, odwiedziliśmy Szkołę Podstawową Nr 1 w Tuszynie. W spotkaniu wzięły czynny udział "Psy Terapeuci" : Lady, Argo, Draka oraz Dub. Wizyta wywołała ogromne zainteresowanie oraz radość wśród dzieci. Zajęcia edukacyjne zostały przez nas poprowadzone w kilku klasach. Najmłodsi uczyli się jak należy postępować z czworonogiem w przypadku pierwszego kontaktu z obcym psem, czy też ataku z jego strony . Graliśmy na flecie a najbardziej utalentowanym dzieciom i najpiękniejszym dźwiękom ich autorstwa towarzyszył "śpiew" Duba, co wywołało dużo śmiechu i wspólnej radości. Lady zaś, uczyła liczyć, odgadując wyniki działań matematycznych. Każdy z najmłodszych opowiadał o swoim czworonogu, zadawał pytania a na koniec mógł także spędzić trochę czasu na głaskaniu i przytulaniu się do naszych Psich Terapeutów. Dyrekcji, Kadrze oraz wspaniałym dzieciom dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

"Dobre Anioły" 2015

Już trzeci raz zostaliśmy zaproszeni na koncert charytatywny 'Dobre Anioły' organizowany przez Szkołę Baletową w Łodzi im. Parnella.

  A w tym roku , :)  obdarzono nas Nagrodą i  Statuetką -  "Dobre Serce".

           Jak ten czas leci ... :).

                     Bardzo dziękujemy !:)

  Było TO, jak zawsze, ekscytujące spotkanie . Bardzo mile wspominamy wspólne spotkania i zajęcia u Was - do zobaczenia :).  

            Dodam tylko, że nagrody przyznawane są przez Jury składające się z Uczniów Szkoły.

Jeszcze raz "DZIĘKUJEMY"

   Koncert i pokaz umiejętności baletowych Waszych Uczniów zasługują na najwyższe uznanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Pro Pac

Dobra kondycja zdrowotna psów ma ogromne znaczenie w ich pracy terapeutycznej, dlatego szczególną uwagę przykładamy do jakości karm, które trafiają do misek naszych czworonogów.

Z oferty PRO PAC DOG FOOD wyselekcjonowaliśmy trzy rodzaje karm: 

  • SENIOR Chicken Meal&Rice Formula,
  • PRO PAC Ultimates Lamb&Brown Rice Whole Grain,
  • PRO PAC Ultimates Large Breed Puppy Chicken & Brown Rice Whole Grain.

 Każda z ww. karm jest posiłkiem wysokiej jakości: zbilansowanym i kompletnym,
po którym psy dobrze się czuły i do którego chętnie wracały.

Bal w Centrum Tańca i Zabawy "Twister"

Wspaniale, wszyscy bawiliśmy się w "Twisterze" - jak? -  nasz fotoreportaż  oddaje świąteczną atmosferę wspólnej zabawy. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wigilia w Przedszkolu Specjalnym nr 1

Wigilia - czas refleksji, bliskości i wzajemnej radości. Uśmiechnięte buzie dzieci i ich rodziców, kadry przedszkola, zaproszonych gości - tak, Tak właśnie można napisać o naszej wspólnej, przedszkolnej Wigilii. Jesteśmy pewni, że nasz krótki fotoreportaż trafnie odzwierciedla niepowtarzanie piękną atmosferę i przebieg wspólnego spotkania.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pomaganie na Merdanie 12.2014

Już siedem lat ma "TA" inicjatywa TVP  z Łodzi oraz P. red.Katarzyny Pawliny. Od początku bierzemy w niej aktywny udział i ...  nigdy nie odmówiliśmy i nie odmówimy wsparcia tak szczytnej akcji.

Bądźmy razem. Po prostu. Warto. Warto być razem. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

© 2013 Fundacja Ama Canem | Beyzi - KOKOBA