Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

 

Sponsorzy

Hosting sponsoruje Kei.pl

Interaktywna Agencja Reklamowa

PFRON 2018/2019

realizowany z środków PFRON

Nasz profil na Facebook     Nasz profil na NK.PL

 

 Polecamy

 

W marcowy poranek mieliśmy przyjemność gościć piękne psiaki - Molly i Gapcia wraz z opiekunem- panem Andrzejem. Podopieczne fundacji to psy rasy Flat Coated Retriever, które już od pierwszych chwil spotkania, zjednały sobie miłość przedszkolaków. Była to wyjątkowa, a zarazem bardzo interesująca lekcja, jak zachowywać się w stosunku do zwierząt. Dzieciaczki z Punktu Przedszkolnego miały okazję doświadczyć poczucia bliskości żywej i kochającej istoty jaką jest pies. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z czworonożnymi pupilami. Anna Bujko, Agata Sochacka

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W dniu 01.03.2018 r. odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z dogoterapii przeprowadzone przez instruktorów z Fundacji Ama Canem. Przedszkolaków odwiedziły Psy Terapeuci rasy Flat Coated Retriever o imieniu Dub, Tasza, Gabi, i Conall. Dzieci z radością powitały czworonożnych przyjaciół, chętnie się z nimi bawiły, głaskały. Z zainteresowaniem wysłuchały również ciekawostek nt, roli psa w życiu człowieka. Dowiedziały się m.in. w jaki sposób psy pracujące z terapeutą pomagają chorym dzieciom i osobom dorosłym powrócić do zdrowia. Ponadto utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się w kontaktach ze zwierzętami. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W przedszkolu było gwarnie,wesoło i – całkowicie inaczej.. Dlaczego? Dzieci czekały na przyjazd czworonogów, Psów Terapeutów z fundacji Ama Canem. I doczekały się. Ale to nie wszystko. Była również ekipa z TVP, która rejestrowała przebieg spotkania. Miło jest napisać, ze dzieciaki były najbardziej zaangażowane w TO, co przewodnicy Psów Terapeutów im zaproponowali w ramach edukacyjnej zabawy. I zrealizowali. Kamery TVP były tłem. I TO jest najwspanialsze w tym spotkaniu.Zapraszamy do galerii zdjęć i niebawem do linka TVP obrazującego przebieg spotkania.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Niewiadów. Miło było nam zapewnić możliwość wspólnej zabawy dzieci z psami.Dla wielu z dzieci była to pierwsza okazja do tego, aby przełamać lęk, obawę przed bezpośrednim, bliskim kontaktem z czworonogiem. Wszyscy, i dzieci, i każdy z Psów Terapeutów stanęli na wysokości zadania. Wspólna zabawa dostarczyła nam wiele,wiele autentycznej, spontanicznej radości.I zabawy, a to czego dowiedziały się dzieci o Braciach Mniejszych – jak reagować na ich zachowanie, jak należy się z nimi bawić, jak bezpiecznie wchodzić z nimi w kontakt. Jak zachować się w sytuacji gdy, podczas spaceru rodzinnego podejdzie do nas nieznany wcześniej pies, Będzie to procentowało – w przyszłości.Było to, w naszym odczuciu,bardzo miłe i kształcące, bardzo miłe spotkanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Miło prowadzi się zajęcia z dzieciakami gdy kadra dydaktyczna współpracuje aktywnie z Przewodnikiem Psa. Miło, miło, wesoło było.Dzieci i bawiły się, i szczerze uzewnętrzniały swoje emocje, i dowiedziały się jak postępować, i zachowywać gdy możliwy jest bezpośredni kontakt z psem. Do kolejnego spotkania

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Nasza współpraca z przedszkolem 235 od wielu już lat układa się harmonijnie.Dzieci z Bałut i osiedla Radogoszcz,mają możliwość edukacji w formie zabawy z naszymi Psami Terapeutami. Zabawa, zabawa i edukacja – jak witać się z nieznanym psem, JAK się zachowywać podczas kontaktu z psem, jak się z nim bawić. Na te pytania dzieci otrzymały wyczerpujące odpowiedzi potwierdzone częścią praktyczną w trakcie spotkania.W spotkaniach brały udział zarówno psy duże ( Flat Coated Retriever ) oraz małe i średniej wielkości ( Jack Russell Terrier oraz Lagotto Romagnolo ). Kolejny raz okazało się że można, bez względu na rasę psa, “dogadać się z nim” – wszystko zależy od jego indywidualnych cech osobniczych i stopnia wyszkolenia. Wszystkie nasze dotychczasowe spotkania były pełne obopólnej radości. Oby tak dalej. Czekamy na kolejne spotkania. Dziękujemy i do kolejnego, miłego spotkania.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

30 stycznia 2018 roku - gościły w naszej szkole psy z Fundacji AMA CANEM. Oprócz zabawy podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Między innymi jak przywitać się z psem, jak reagować gdy przestraszymy się psa i przede wszystkim tego, że choćbyśmy biegali najszybciej z w całej szkole, to pies zawsze z nami wygra. Psy z ogromna cierpliwością pozwalały się głaskać i przytulać. Dzięki temu nawet ci, którzy mieli lekki lub nieco większy strach w sercu, po jakimś czasie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Dziękujemy Dogoterapeutom z Fundacji i Psom Terapeutom za wspaniałe zajęcia i wspólnie spędzony czas.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Łodzi uczestniczący w półkoloniach zimowych.

 Zapraszamy do galerii zdjęć.

 Zapraszamy do galerii zdjęć.

© 2013 Fundacja Ama Canem | Beyzi - KOKOBA