Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

 

Sponsorzy

Hosting sponsoruje Kei.pl

 

Nasz profil na Facebook     Nasz profil na NK.PL

 

 Polecamy

 

Zajęcia uświadomiły naszym podopiecznym, oraz rodzicom jak ważny w życiu każdego z nas jest pies, jaką radość może dać obcowanie ze zwierzętami.Dzieci dowiedziały się, co daje dogoterapia i jak ją wykorzystywać przy leczeniu różnych schorzeń.Terapeuci przekazali dzieciom wiedze jak postepować w przypadku niebezpieczeństwa w kontakcie z agresywnym psem, a także pokazali dzieciom bezpieczne zachowania, gesty, które pieski lubią. Jesteśmy przekonani, iż cykliczne wizyty wolontariuszy, terapeutów i oczywiście fantastycznych „czworonogów” z Państwa Fundacji przyczynią się do kształtowania właściwych postaw w stosunku do zwierząt.Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie . Z podziękowaniem

W imieniu dzieci i grona pedagogicznego Nauczycielka koordynująca cykl spotkań Adrianna Mycka-Sobieraj.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

10. 01. 2017 r. w do naszego przedszkola zawitali niezwykli goście. Odwiedziły nas psy pracujące w FUNDACJI AMA CANEM, jako terapeuci ze swoimi opiekunami. Było super, dzieci pod bacznym okiem instruktorów, mogły doświadczyć wspaniałych przeżyć podczas zabaw z dobrze ułożonymi psami. Przedszkolaki przełamywały swój strach, lęk przed psami, głaskały je, przytulały Dowiedziały się jakie są podstawowe zasady kontaktu ze zwierzętami i opieki nad nimi. Zrozumiały, że odpowiednio wychowywany pies, otoczony miłością i troską odpłaci wiernością i oddaniem, będzie najlepszym przyjaciele. Dzieci nauczyły się również jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia, gdy na ich drodze pojawi się niebezpieczny pies, który szykuje się do ataku. Niestety czas upłynął szybko i chciałoby się powiedzieć: zostańcie jeszcze.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kolejny rok wspomagaliśmy zbiórkę karmy dla Braci Mniejszych razem z TVP Łódź. Pomysłodawczynią tej akcji jest Kasia Pawlina, dziennikarka łódzkiej telewizji. Ci, którzy uczestniczyli czynnie w tym spotkaniu przekonali się, że ludzi wrażliwych, chętnych do pomocy jest wielu. Wszystkim pięknie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie. Za rok..

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przedszkole Specjalne w Radomsku.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zasadnicza Szkoła Specjalna nr 2 w Łodzi.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przedszkole Specjalne nr 1 w Łodzi.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Kolejne spotkanie z dzieciakami w Zgierzu, ale tym razem w Szkole Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi. Jak było? ... więcej szczegółów można zobaczyć w naszym fotoreportażu z zajęć - miła atmosfera, pełne zaangażowanie Kadry dydaktycznej i dzieci podczas spotkania. Czas , podczas wspólnych chwil płynął niebywale szybko. Aż nie chciało się powiedzieć do widzenia, do miłego zobaczenia....., w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

© 2013 Fundacja Ama Canem | Beyzi - KOKOBA